تحصیل در روسیه

جمهوری تاتارستان یکی از برترین مراکز آموزشی فدراسیون روسیه به حساب می آید. دانشمندان قازان و تاتارستان در حوزه های ریاضیات، مکانیک، فیزیک، شیمی، بیولوژی و زبانشناسی در جهان شناخته شده اند.

سیستم تحصیلات عالی تاتارستان شامل 50 موسسه آموزش عالی و دانشگاه، بیش از 152 هزار دانشجو که 8500 نفر از آنها دانشجویان خارجی از 97 کشور جهان هستند. تعداد دانشجویان ایران شاغل به تحصیل در این جمهوری حدود 100 نفر است که عمدتا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، نفت، شیمی، هوافضا، علوم انسانی تحصیل می کنند.

            همچنین این جمهوری دارای 2 مدرسه بین المللی، 1419 دبیرستان، 2020 مدرسه و مهدکودک می باشد. لازم به ذکر است دانشگاه فدرال کازان رتبه 5 در روسیه را دارد.

اخذ پذیرش تحصیلی

گروه مشاورین مارین در کنار سایر خدمات خود، آماده اخذ پذیرش تحصیلی برای علاقمندان به ادامه تحصیل در روسیه و در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و نیز رشته های غیر پزشکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید درخواست خود را از طریق راههای ارتباطی مندرج در سایت برای ما ارسال تا در اولین فرصت جهت راهنمایی با شما تماس حاصل نمائیم.

our team

Ehsan Shariatmadari

احسان شریعتمداری
Ehsan Shariatmadari

کارشناس ارشد زبان و ادبیات روسی

فارغ التحصیل دانشکده زبانهای خارجه دانشگاه آزاد اسلامی تهران – کارشناسی

فارغ التحصیل دانشکده زبانشناسی دانشگاه فدرال کازان – کارشناسی ارشد

دانشجوی دکتری زبان روسی دانشگاه فدرال کازان

Graduate of the Faculty of Foreign Languages, Islamic Azad University of Tehran – B.Sc.

Graduated from the Faculty of Linguistics of Kazan Federal University – M.Sc.

PhD student in Russian language at Kazan Federal University

دانشگاه فدرال (منطقه ولگا) کازان

دانشگاه فدرال کازان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است که بیش از 200 سال پیش تأسیس شده است. این دانشگاه، مرکز اصلی آموزش در جمهوری تاتارستان می باشد و از سال 2009 میلادی از عنوان دانشگاه دولتی به دانشگاه فدرال ارتقاء یافته است.

جایگاه علمی دانشگاه فدرال کازان امروز:

– مقام  370 در رتبه بندی  QSدر جهان؛

– مقام 800-601 در رتبه بندی THE در جهان؛

– دارای بیش از 85 هیئت علمی ؛

– دارای 49555 دانشجو؛

– دارای300 رشته تخصصی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا.

دانشگاه دولتی پزشکی کازان

دارای بیش 6000 نفر دانشجو، در مقاطع کارشناسی و دانشجویان دکترا؛ 9 دانشکده؛ 60 رشته و بیش از 1500 نفر کارمند. در این دانشگاه 31 نفر دانشجوی ایرانی تحصیل می نماید.